Међународни дан дјетета

Задатак одраслих је да брину о дјеци, штите их и воде рачуна о њиховим правима. Међународни дан дјетета нас управо подсјећа на обавезе које имамо према дјеци, а у нашој школи је обиљежен 20.11.2018.године. Одјељенске старјешине су посветили часове ВРОЗ-а овој тематици. Након одржаних радионица и дебата ученици су направили изложбе у учионицама и холовима. Циљ обиљежавања овог датума је да се подсјетимо на важност заштите малољетника од било којег облика дискриминације, злоупотебе и насиља. Политика наше школе је да током читаве школске године наставници и стручни сардници уз помоћ стручних лица едукују дјецу о опасностима које вребају у данашњем времену, а то су: изложеност дјеце сајбер криминалу и заштита дјеце на интернету, опасности у саобраћају, опасности од експлозивних средстава, вршњачко насиље и друго.