Дан школе – Свети Сава

Прва седмица другог полугодишта традиционално је посвећена Светом Сави. Дан школе је прослављен двјема приредбама и то 26.01. за ученике и родитеље, и 27.01.2016.године  за наставнике и госте из јавног и политичког живота, представнике локалне заједнице, предузећа и појединце који  су дали свој допринос  и помагали у раду и успјешним активностима школе.

Пригодним једночасовним програмом којег су припремиле учитељице Маја Галић, Нада Рогић, наставнице Драгица Раковић, Зорица Чулић и Милица Убавић, више од 90  ученика су показали своје музичке , глумачке и рецитаторске таленте. За хор и оркестар су се побринули наставник музичког Ранко Павловић и наставник Горан Пушкар, а Драган Поповић и КУД „Свети Сава“ за фолклор. Техничка подршка био је наставник Слободан Требовац, а сцену су осмислили Горан Дедић и Анита Присташ. Овогодишња добитница Светосавске награде коју додјељује град Бања Лука је Катарина Јанковић, ученица 83 разреда.

Судећи по реакцијама гледалаца, представили смо се у најбољем свјетлу и тако оправдали и име и дан наше школе.

Sveti Sava 2016