Обиљежавање Светог Саве 2021. године

Ове школске године смо уз поштовање свих прописаних епидемиолошких мјера, свечано прославили школску славу Светог Саву. За разлику од претходних година када су наши ученици и наставници током читавог првог полугодишта припремали програм за овај нама веома важан дан и с радошћу и поносом га приказивали наставницима, родитељима и гостима, ове школске године због епидемиолошке ситуације нисмо могли да одржимо ту традицију. Ученици су овај пут били у школским клупама, а настава коју су имали била је посвећена лику и дјелу Светог Саве. И ако је вјеровати народним обичајима, дјеца која су на Светог Саву научила нешто ново биће вриједна и напредоваће током цијеле године. Оно што епидемиолошка ситуација није могла да нам забрани јесте и најважније за обиљежавање славе, а то је: славски колач, жито, вино и свијећа као и обред резања славског колача и освећење жита.

Град Бања Лука, поводом школске славе Светог Саве, традиционално додјељује награде најбољим ученицима основнох и средњих школа. Награде је ученицима уручио градоначелник Драшко Станивуковић  25. јануара у Вијећници Банског двора. Испред наше школе награду је добила ученица VIII6 разреда Јована Гатарић. Нешто више о овом догађају можете прочитати на овом линку (кликни да прочиташ).

Министарство просвјете и културе Републике Српске наградило је Светосавском наградом 40 истакнутих наставника основних и средњих школа за постигнуте изузетне резултате у области образовања и васпитања ученика у претходној школској години. Поносни смо што је и наша учитељица Зора Бојанић добитница Светосавске награде и што је једна од најбољих. Имена добитника Светосавске награде можете прочитати на овом линку (кликни да прочиташ).