Музички пројекат “Деца – Србији”

Поводом школске славе Светог Саве емитована је пјесма и спот „Негујмо српски језик“ у којем су учествовали и ученици наше школе. Спот је снимљен у оквиру пројекта „Деца -Србији“, а у организацији Удружења наставника музичке културе Србије и Дечијег културног центра Београд. Циљ овог пројекта је очување српског језика и идентитета. За вријеме пандемије ковида 19, када су многе школе биле затворене дјеца су на онлајн пробама припремили ову пјесму. Наши ученици Јована Гатарић, Марија Гатарић, Ђорђе Гатарић, Јелена Гатарић, Филип Филиповић, Емилија Ђуричић, Сара Јовић, Маријана Кос, Милица Мандић, Соња Самарџић, Софија Берић и Миа Јованић су једини из Бањалуке који су учествовали у овом споту. Подршку и помоћ за припрему и пјевање, ученици су имали од наставнице музичке културе Јелене Станишић.

О учешћу наших ученика у овом споту писао је „Глас Српске“. Више о томе можете прочитати на овом линку (кликни да прочиташ).