Посјета амбасадора Јапана нашој школи

Дана 3. марта 2021. године, амбасадор Јапана његова екселенција господин Ито је посјетио нашу школу и присуствовао церемонији примопредаје за пројекат обнове. Замјена школских прозора, прозорских оквира и врата реализована је у оквиру Грант помоћи за Темељне пројекте људске безбједности (ГАГП) у вриједности око 120.000,00 КМ. Директор школе Мирослав Попржен изразио је захвалност Влади Јапана за пружену подршку која је омогућила побољшање сигурности објекта, као и унапређење услова за учење и рад ђака. Захваљујући овој донацији побољшани су услови рада за око 1.310 ученика, наставника и особља школе. Према подацима амбасаде Јапана у оквиру програма ГАГП, који је започео 1996. године, Влада Јапана придаје велики значај унапређењу основних сектора, укључујући образовање, здравство и деминирање у Босни и Херцеговини. Укупан износ донације у протекле 24 године је већи од 19 милиона евра (око 37 милиона КМ), а средства су утрошена за опремање, изградњу и реконструкцију објеката и активности деминирања широм цијеле БиХ.