Акција прикупљања електричног и електронског отпада

Невладина организација „Зелени Лауш“ је у петак 04. јуна 2021. године у дворишту наше школе, организовала едукативну акцију правилног прикупљања и збрињавања електричног и електронског отпада. Ученици су имали задатак да из својих кућа донесу старе и покварене кућанске апарате, батерије и пуњаче које су одложене у намјенске кутије.

Као припрему за акцију прикупљања ЕЕ отпада, ученици су имали едукативну презентацију о овој врсти отпада.

Правилно збрињавање отпада је честа тема на часовима наставе биологије и географије. Посебну пажњу правилном сакупљању отпада и рециклирању поклања наша еколошка секција коју води наставница Весна Мајсторовић, те су радо прихватили и подржали ову корисну акцију. Ученици су научили да је ЕЕ отпад веома опасан , да садржи токсичне материје и да је за рециклажу јако важан ЕЕ отпад зато што садржи драгоцјене метале. Неправилно збринут ЕЕ отпад загађује ваздух, земљиште и воду и на тај начин неповољно утиче не само на животну средину већ и на здравље човјека. Осим еколога ову акцију су подржали и наши мали ученици 35 разреда који су много корисних чињеница о збрињавању отпада научили од своје учитељице Маје Галић и показали сјајно знање на ову тему.