Зулум Симеуна Ђака

Крајем октобра, Српско просвјетно и културно друштво „Просвјета“ у сарадњи са Републичким педагошким заводом Републике Српске, је расписало наградни конкурс за избор најбоље позоришне представе под називом „Петар Кочић на школској позорници.“ Чланови драмске секције наше школе припремили су представу „Зулум Симеуна Ђака.“ Режију и сценариј за представу написала је наставница српског језика и водитељ драмске секције Зорица Чулић. За расвјету на сцени био је задужен наставник Горан Пушкар, а предивну сцену су направили чланови ликовне и драмске  секције као и наставнице ликовне културе Анита Присташ и српског језика Зорица Чулић. Захваљујемо се  КУД „Свети Сава“  које нам је обезбиједило костиме за представу, као и Техничкој школи и предузећу „Бунић сервис и транспорт“ који су нам набавили потребне реквизите за представу.

Представа је премијерно одиграна 30.11.2016.године у холу наше школе и наишла на велико одушевљење публике (ученици, наставници, родитељи и гости). У представи су учествовали у уводном дијелу ученици: Коста Милосавић, Сергеј Раковић, Сташа Матић и Душан Тамбурић, а глумили су: Стефан Маријановић, Стефан Хрваћанин, Драган Драгојевић, Лука Вериш, Давид Ђурђевић и Вук Давидовић.

zulum-simeuna-djaka-2016_1

zulum-simeuna-djaka-2016_2