Упис

ИНФОРМАЦИЈА О УПИСУ ПРВАЧИЋА У ШКОЛСКОЈ 2018/2019.ГОДИНИ

Обавјештавамо родитеље чија дјеца полазе у први разред школске 2018/2019. године  да ће се евидентирање  за упис дјеце у ЈУ ОШ „Свети Сава“ обавити у периоду од 16. 4. до 20.4. 2018. године према сљедећим терминима:

-од 10,00 до 13,00 часова

-од 14, 00 до 17, 00 часова

У први разред уписују се редовно сва дјеца која ће до почетка школске године  навршити 6 година (односно закључно са  31. 8. 2018. године навршавају 6  година). У први разред може бити накнадно уписано и дијете старије од 6 година које због болести или из других разлога није било уписано у школу. Такође, у изузетним случајевима, могу да  се упишу и дјеца која до краја текуће године навршавају шест година уколико комисија за упис у први разред процијени да је дијете спремно за полазак у школу.

Потребна документација за евидентирање првачића:

1. Извод из матичне књиге рођених – школа задржава (оргинал или овјерена фотокопија, не мора бити новијег датума)
  2. Потврда о пребивалишту (издаје ЦИПС )
  3. Љекарско увјерење издато од надлежне здравствене установе, којом се процјењује здравствена способност дјетета за полазака у школу (преглед се може обавит код  породичног љекара, педијатра или приватној пракси
  4. Потврда о обављеном стоматолошком прегледу дјетета (преглед се може обавити у стоматолошкој ординацији наше школе,приватној пракси или у установама јавног сектора)

Родитељи ће приликом евидентирања дјеце добити потребне информације о тестирању дјеце!

Напомињемо да сте дужни поштовати Рјешење о уписном подручју ЈУ ОШ „Свети Сава“ Бања Лука

Рјешење о уписном подручју ЈУ ОШ „Свети Сава“ Бања Лука

1. Уписно подручје Централне школе „Свети Сава“ Бања Лука од првог до деветог разреда обухвата:

-граничне улице уписног подручја: Душана и Владе Копање, Српских рудара, Влашићка, Велебитска, Деспота Константина Драгаша, Босе Живковић, Др. Косте Крсмановића, Вида Симурџића, Богдана Жерајића, Карађорђева, Јована Рашковића, Франца Шуберта-дио, Велибора Јањетовића Јање,Милоша Матића, Др. Божидара Аџије, Филипа Кљајића-Фиће и Равних Котара.

-Унутар граничних улица обухвата улице: Владимира Роловића, Алексе Шантића, Косовска, Проте Душана Суботића, Светог Николе, Ужичка, Подгрмечка, Добојска, Светозара Марковића, Душана Јокића, Опленачка, Српских соколова, Дрварска, Петровачка, Милорада Умјеновића, Божидара Миће Бабића, Јованке Гајић-Змијањке, Светозара Ћоровића, Дарка Јакмировића, Владике Варнаве Настића, Санска, Реље Кнежевића, Др. Косте Крсмановића и Чокорска поља.

1. Уписно подручје Подручног петоразредног одјељења Павловац обухвата:

– насеље Павловац и Горње Мотике, те Мјесне заједнице: Чокорска поља и Сарачица. Насеље Павловац Обухвата улице: Карађорђева, Крајишких бригада, Момчила Поповића, Кола српских сестара, Божурска, Невесињска, Завалска, Добрунска, Озренска, Требињска, Житомислићка, Липљанска, Крушедолска, Изворска, Ђуре Дамјановића.
Горње Мотике чине засеоци: Кременовићи, Ратковићи, Прпе и Јанковићи.
Мјесна заједница Чокорска поља, обухвата засеоке: Јовићи, Антићи, Гајловићи.

1. Ученици Подручног петоразредног одјељења на Павловцу школовање од шестог разреда настављају у Централној школи.

Јединице локалне самоуправе на захтјев родитеља у оправданим случајевима  може дати сагласност да дијете буде уписано у школу којој не припада по уписном подручју.