У Музеју Републике Српске

Ученици петих разреда наше школе су  заједно са учитељима 30. јануара посјетили Музеј Републике Српске, с циљем искуственог и истраживачког учења, те учења путем открића у настави Познавања друштва. Кроз Музеј су ученике водили кустос и учитељи: Александра Радојков, Свјетлана Шкрбић, Миљана Келеман, Данијела Милинчић, Маја Галић и Драган Поповић. Погледали су сталну поставку Музеја, која обухвата раздобље од далеке прошлости до завршетка Другог свјетског рата. Научили су да разликују материјалне, писане  и усмене изворе прошлости. Посматрајући музејске експонате спознали су  прошлост свога завичаја на веома занимљив начин. Овај изванучионички час Познавања друштва био је доживљај за све ученике.