На Фестивалу науке 2019

Фестивал науке je манифестација коју ученици наше школе радо посјећују. Сваке године га организује Министарство за научнотехнолошки развој, високо образовање и информационо друштво Републике Српске. Циљ овог фестивала је промоција и популаризација науке и технологиједјеци и младима у Републици  Српској. Наши ученици су у пратњи наставнице математике Татјане Кардиљано и  наставнице биологије Весне Мајсторовић 28. новембра 2019. године посјетили 9.фестивал науке. Фестивал су посјетили на три локације: Каменој кући у склопу тврђаве Кастел и Дому омладине гдје  су постављене изложбе, експонати и научни експерименти као и на Природно-математичком факултету у којем су ученици четвртог разреда имали прилику да погледају планетаријум у којем се пројектују слике звјезданог неба и универзума.

Интерактивна изложба „Чудновата планета Земља“, суви лед и рука у пламену, златна киша и хемијски вулкан, лава лампа и врући лед, дронови, телескоп, микроскопи, самовозеће возило, биљке из епрувете само су дио садржаја који су ученици имали прилику да виде. Ученици су са пажњом посматрали експерименте и вјежбе, а највише су се заинтересовали за роботику. Имали су прилику да и сами управљају роботима што је код ученика изазвало одушевљење. Ученици четвртог разреда у пратњи учитељица Милене Штуле, Весне Кнежевић, Слободанке Леканић, Бранке Периновић и Сњежане Оровац су уживали у пројекцији звјезданог неба, симулацији кретања планета, симулацији црне рупе, као и могућност да спознају Сунчев систем, звијезде и галаксије.