Донација подручној школи на Павловцу

Школско двориште је мјесто за боравак, дружење и игру дјеце и младих свих узраста, а ако у насељу у којој се школа налази нема пригодних мјеста за окупљање онда су често и старије особе посјетиоци школског дворишта.Такву улогу за насеље на Павловцу има школско двориште и игралиште наше подручне школе. Осим наших ученика, двориште користи и велики број дјеце и омладине која у близини станују, проводећи своје слободно вријеме у дружењима и спортским играма. Да би боравак и слободно вријеме дјеце и младих у школском дворишту учинили садржајнијим Савјет мјесне заједнице Сарачица и Град Бања Лука поставили су теретану на отвореноми двије клупе за одмор. За ученике подручне школе ова теретана има велики значај с обзиром да школа нема фискултурну салу. На овим гимнастичким справама ученици се радо играју и вјежбају, а часови физичког васпитања су садржајнији, квалитетнији и ученицима занимљивији.

Почетком децембра 2019. године у подручној школи на Павловцу постављена су нова улазна врата. Постављањем нових врата повећана је температура просторија школе, побољшана звучна изолација, а школа је овом измјеном добила и љепши изглед. Улазна врата ученицима наше школе донирао је Савјет мјесне заједнице Сарачица.