Школа у природи

Ученици четвртог разреду боравили су на Јахорини у периоду од 10. маја до 15. маја 2017. године, а ученици петог разреда у периоду од 15. маја до 20. маја 2017. године. Дјеца су уживала у другачијем начину организовања наставе. Настава у природи је много занимљивија од учионичке, традиционалне наставе. Учили су кроз искуство и на очигледним  примјерима. Већи дио дана дјеца су  боравила  у природи на чистом планинском ваздуху што је позитивно утицало на здравље дјеце, а нарочито у данашње вријеме када већина дјеце своје слободно вријеме проводе гледајући телевизију или поред рачунара. Свакодневне шетње по планинским стазама, ливадама и шумама пробудило је  радозналост код дјеце и  истраживачки дух. Велики дио времена учитељи су посветили развијању еколошке свијести код ученика, односно подстицање на лично ангажовање у очувању животне средине. Све вријеме боравка на Јахорини,  ученици су проводили заједно што је позитивно утицало  на социјализацију и  развијање интерперсоналних односа. Нарочито је његована толеранција међу ученицима, а учење у овим околностима је квалитетније и дуготрајније.