Дан Републике – “Поносна и вјечна”

Ученици и наставници наше школе  и ове године су учестовали у обиљежавању и прослави 27. рођендана Републике Српске. Културно-умјетнички програм одржан је у Дјечијем позоришту 9. јануара 2019.године. Осим ученика наше школе у програму су учествовали ученици ЈУ ОШ „Доситеј Обрадовић“. Ученици су се представили музичко-историјском шетњом кроз Први свјетски рат од почетка рата 1914. до побједе 1918. године, а све под називом „Топови и трубе“. Завршни дио културно-умјетничког програма био је посвећен Републици Српској и новијој историји нашег народа. Координатор испред наше школе за рођендански програм нашој Републици била је наставница српског језика Милица Убавић. У програму су учествовали чланови хора и оркестра које води наставница музичке културе Јелена Станишић, чланови драмске секције наставнице српског језика Зорице Чулић и чланови фолклорне секције учитеља Драгана Поповића. Организацијску  помоћ пружиле су учитељица Маја Галић и наставница српског језика Љиљана Ракита, а стручну помоћ наставници историје Милена Драгојевић и Зоран Бероња. Више о обиљежавању Дана Републике Српске можете прочитати на овом линку.