Читалићи 2019

Наши ученици и наставници су и ове школске године учествовали у пројекту „Читалићи“. Вриједно су радили током цијеле школске годину на тему „Књижевни јунак“. Прво представљање школског тима „Читалићи“ било је у школи на обиљежавању Дана ученичких постигнућа. Смотра читалаштва „Читалићи 2019“, одржана је 18.јуна 2019.године у ЈУ ОШ „Змај Јова Јовановић“ у Бањој Луци. Наша екипа „Читалића“ је имала занимљив штанд на којем су презентовани ученички радови. Ученици су били у пратњи наставника Српског језика Зорице Чулић и Драгице Раковић, библиотекара Сњежане Радишић и књижничара Славке Бојанић. Неки од циљева овог пројекта јесу:развијање навике читања и кориштења библиотечких услуга, његовање права на сопствено мишљење и слободу изражавања, развијање позитивних људских вриједности, развијање личног и националног идентитета, његовање матерњег језика, традиције и културе, поштовање и очување националне и свјетске културне баштине, развијање тимског рада, истраживачког духа и сарадње међу ученицима и наставницима.