Извјештај о посјети акваријуму на Природно-математичком факултету

Дана 9.12.2015.г чланови еколошке секције наше школе, 17 најактивнијих ученика, су у пратњи наставнице биологије Весне Мајсторовић посјетили акваријум на Природно –математичком факултету у Бањој Луци.

Акваријум који се налази у пространом сутерену факултета садржи бројне врсте риба, посебно из тропских крајева, разне врсте корњача и змија и водоземаца.
Ученици су показали велико интересовање за начин живота и степен угрожености одређених врста, а на питања им је стрпљиво одговарао водитељ акваријума. Посебно су били заинтересовани за пиране из ријеке Амазон, као и за змије – питона и млијечну змију.

Поред акваријума, ученици су видјели још и препариране рибе и птице са територије Бардаче.

Били су задовољни посјетом јер су своја теоријска знања употпунили практичним примјерима што ће им вјероватно остати у дугом памћењу.

Picture акваријум 012 (Medium)