Фестивал науке

Фестивал науке је манифестација која је радо посјећена од стране наших ученика и наставника. Сваки тренутак проведен на Фестивалу је испуњен и занимљив. Ученици наше школе у пратњи наставника су 6. новембра 2018.године посјетили 8. фестивал науке у организацији Министарства науке и технологије, а који је одржан у Дому омладине. Тема овогодишњег фестивала је производња хране. Ученици четвртог разреда заинтересовани за  Фестивал, посјетили су  Научни шоу у пратњи учитељице Ренате Бањац  гдје су на занимљив и забаван начин приказане  и објашњене научне појаве и разни експерименти. Шестаци су у пратњи наставнице математике Татјане Узелац посјетили Планетаријум. Заинтересовани ученици седмог, осмог и деветог разреда су у пратњи наставнице биологије Весне Мајсторовић и наставника техничког образовања Горана Марчете посјетили изложбени дио Фестивала науке гдје су имали прилику да посматрају и сами учествују у занимљивим експериментима као што су хемијски огледи и реакције. Видјели су разне аутохтоне врсте биљака и неке ендемске врсте животиња, под микроскопом су посматрали препарате различитих врста ткива и ћелија, упознали се са начином реанимације усљед застоја срца и престанка дисања. Ученицима је омогућено да анализирају анатомски статус свог стопала и да добију адекватне препоруке за исправљање деформитета стопала.

Још информација о Фестивалу  можете погледати на овом линку.