Egg drop такмичење

У петак 20. септембра 2019. године у школском дворишту одржано је Egg drop такмичење. Такмичење је организовао РОБОКИДС центар. На такмичењу су учествовали ученици трећег, четвртог и петог разреда. Такмичари су се подијелили у 14 петочланих тимова и имали су задатак да од истих материјала направе конструкцију у којој ће ставити кокошије јаје. Циљ је да јаје стављено у конструкцију и бачено са висине падне са што мање оштећења. Трочлана комисија је вршила оцјену тимова и прогласила екипу „Ствараоци“за  побједника, а коју чине ученици IV3. Ученици који нису били дио тима имали су задатак да навијају за другаре из свог разреда. Такмичари су показали машту и креативност, а навијачи другарство подржавајући тим разреда.