ЕУ спортски дан

Инфо центар Европске уније у БиХ у оквиру обиљежавања Европске седмице спорта организовао је „ЕУ спортски дан“ у нашем граду 24.септембра 2019.године. Циљ је да се прикаже позитиван примјер важности спорта за живот и здравље дјеце и људи, те да се повећа свијест о значају физичке активности за све старосне групе. Манифестација се одржала у спортској дворани „Центар“. Ученици IX4 разреда у пратњи одјељенског старјешине наставнице Татјане Кардиљано су били дио ове манифестације и  провели један диван, забаван  и едукативан спортски дан. Дружили су се са вршњацима из 14 основних школа, а такмичили се из укупно 12 вјештина. Све спортске активности су биле прилагођене узрасту ученика. Најбољи такмичари су награђени медаљом.