Европски дан језика 2019

Ученици наше школе су и ове школске године учествовали у централној манифестацији обиљежавања Европског дана језика а која је одржана 26.септембра 2019.године у ЈУ Народној и универзитетској библиотеци Републике Српске. Наставница њемачког језика Биљана Вукота-Јањетовић је припремала ученике: Милицу Цвикић, Дуњу Цвијић, ПетраБоснића, Марка Ковачевића, Теодору Врањеш и Лану Врањеш а који су овом приликом рецитовали стихове на њемачком језику.У оквиру ове манифестације одржан је и квиз знања за ученике основне школе. Наши ученици: Никола Грабеж, Бојана Спасенић, Анђела Вукелић, Марко Каралић и Данило Телић такмичили су се у квизу и освојили запажено друго мјесто. Наставница биологије Весна Мајсторовић одабрала је и припремила ученике за квиз такмичење.

Актив наставника страног језика и Српског језика поводом Европског дана језика припремили су у петак 27.септембра 2019.године културно–умјетнички програм у просторијама наше школе. Осим матерњег језика ученици су пјевали, рецитовали и глумили на кинеском, њемачком, енглеском, руском, шпанском,италијанском, бугарском и македонском језику. У  програму је учествовало више од стотину ученика од другог до деветог разреда.Координатор програма била је наставница енглеског језика Наташа Мишкић. У припреми програма велики допринос су дали и наставница музичке културе Јелена Станишић као и наставница ликовне културе Анита Присташ. Осим ученика, родитеља и наставника програм су гледали и гости из:„Glossa“– центра за њемачки језик, Школе страних језика „Marco Polo“ i „Dialogos“, и Конфуцијевог института  Универзитета у Бањој Луци.Гости су наградили ученике бесплатним курсом шпанског, француског, њемачког и енглеског језика. Курс шпанског језика добила је ученица Сара МарићVIII2, француски језик ће учити Ивана Дугоњић IX5,  њемачки језик Лана Телић VI1, Анастасија Вуковић VI2, и Вељко Јованић VII2, а енглески језик Милица Бајић VII5 и Иван Јованић IX1.

Нешто више о овом догађају у нашој школи можете погледати и на сљедећем линку:
РТРС (прилог о догађају у нашој школи почиње на 2h:22m видео снимка)