Библиобус испред наше школе

Библиобус је специјализовано возило за превоз књига у власништву Народне и универзитетске библиотеке Републике Српске. Ова библиотека на точковима је 10. октобра 2019. године била на услузи нашим ученицима и наставницима. Ученицима је презентовано које су могућности које пружа ова покретна библиотека. Библиобус има више од 6000 наслова, a има за циљ да обилази основне школе и књиге довози до читалаца. Осим књига библиотека на точковима нуди и простор за читање дневне штампе, интернет и два рачунарска мјеста. Библиобус су са својим учитељицама обишли ученици разредне наставе, а са наставницима српског језика обишли су ученици предметне  наставе. Важно је још истакнути да ће услуге библиобуса бити доступне свима, без обзира на старосну доб.