СТЕМ лабораторија

СТЕМ је скраћеница настала од енглеских ријечиScience, Technology, Engineering, Mathematics и подразумијева да се природне науке као што су хемија, физика, биологија, информатика и математика изучавају у међусобној корелацији, логично повезане, а знање примјењиво у свакодневном животу.

У оквиру пројекта „Бољом управом до бржег економског раста“ којег реализује УНДП и уз подршку Министарства просвјете и културе Републике Српске наша школа је добила СТЕМ лабораторију  у вриједности од 50.000,00 КМ. СТЕМ лабораторија је опремљена са 14 рачунара (1 наставнички и 13 ученичких), интерактивна табла са пројектором, 3Д штампач са попратном опремом, сет за науку, микро:бит рачунари, ардуино сет и робот хексапод. У наредним данима очекујемо обуку за наставнике из СТЕМ области за употребу опреме у наставним и ваннаставним активностима.