Хумани рад наших ученика и наставника

Образујући и васпитавајући наше ученике велику пажњу поклањамо хуманом раду. Као што је Свети Сава био познат као светац добре нарави и доброчинитељ тако и наше ученике учимо истим вриједностима. Учимо их да знање и вјештине красе сваког човјека али и доброта и хуманост. Наша школа и наши ученици већ традиционално помажу својим вршњацима на Косову и Метохији. Сваке године учествују у припремама новогодишњих пакетића за вршњаке, на љетњем распусту радо примају другаре из Косовске Митровице у својe домовe, а ове школске године су учествовали у хуманитарној акцији „Обрадујмо вршњаке на Косову и Метохији“ и скупили новчана средства у износу од 1.810,00 КМ за изградњу Дневног центра који је је потребан дјеци и омладини са потешкоћама у развоју. Јуче, 28. јануара 2021. године у просторијама наше школе су уручене захвалнице и књига „Хумано срце Српске“, директорима школа чији су ученици и наставници учествовали у овој хуманитарној акцији. Нешто више о овом догађају можете прочитати на овом линку (кликни да прочиташ).