Школа у природи

Посебно искуство за наше школарце, искуство које се читав живот памти јесте школа у природи. Ове године су ученици петог разреда у пратњи учитељица: Весне Кнежевић, Слободанке Леканић, Милене Штула, Сњежане Оровац и Бранке Периновић боравили пет дана на Јахорини, од 31. маја до 4. јуна 2021. године. Посебну радост ученицима, представљала је чињеница да су опет сви били скупа без обзира на групе у којима су били распоређени у школи за вријеме трајања наставе у условима пандемије вируса корона. Боравак дјеце у затвореним просторијама поред телевизора и компјутера на Јахорини су замијенили учењем путем искуства. Сваки дан боравка у природи започињали су спортским активностима, настављали учењем у природи и након одмора дан завршавали културно-забавним активностима. И овај пут се показало да је боравак у природи имао велики значај за здравље дјеце као и њихов психофизички развој.