Такмичења

Регионално такмичење из математике 2017

24. регионално такмичење из математике за ученике основних школа Бањалучке регије, одржано је у суботу 25. марта 2017. године у нашој школи. Такмичење је било организовано за ученике седмих, осмих и деветих разреда. На такмичењу су учествовала 33 ученика из 22 основне школе. Директор Републичког педагошког завода Републике Српске Предраг Дамјановић и директор наше школе Мирослав Попржен, отворили су такмичење које је протекло у пријатној и радној атмосфери.

На регионалном такмичењу из математике учествовао је и ученик VII1 разреда наше школе Раде Милаковић. Освојио је 6. мјесто и за тај успјех добио похвалу Републичког педагошког завода Републике Српске. Честитамо на успјеху Ради и његовој наставници математике Борки Јаћимовић. Честитамо и свим осталим ученицима који су учествовали на овом такмичењу као и њиховим наставницима – менторима који су своје знање из математике и љубав према овом наставном предмету,  пренијели на своје ученике.