Такмичења

Међународни дан дјевојчица у ИКТ 2017.

Поводом обиљежавања „Међународног дана дјевојчица у информационо – комуникационим технологијама (ИКТ) – Girls in ICT Day! 2017“, Gender Centre – Центар за једнакост и равноправност полова  Владе Републике Српске упутио је позив заинтересованим ученицама да доставе своја креативна идејна рјешења за рјешавање проблема у својим локалним заједницама кроз употребу информационих технологија.  Наша ученица VIII2 разреда Милана Талић освојила је прво мјесто  за најбоље  идејно рјешење “Виртуелна учионица” и као награду добила таблет Samsung Galaxy Tab 7.0. Миланина идеја је да се кориштењем ресурса Виртуелне учионице повећа информатичка писменост како ученика тако и наставника наше школе, која још увијек није на задовољавајућем нивоу.

Ученици осмих и деветих разреда у пратњи наставника Сање Деретић, Маје Галић и Слободана Требовца су 26. априла 2017. године посјетили Дан отворених врата у Иновационом центру Бања Лука гдје су имали прилику да се упознају са ИТ индустријом кроз забавне садржаје (час кодирања, виртуелна стварност, e-gaming). Сутрадан су присуствовали Конференцији „Прошири своје хоризонте“  која је одржана у Технолошком центру LANACO  Бања Лука на којој је идеја наше ученице Милане Талић проглашена најбољом, а све у циљу подизања свијести и повећања учешћа дјевојака у области информационо – комуникационих технологија.

Додатне информације о овом догађају можете прочитати и на сљедећим линковима: