Читалићи

Ученици и наставници наше школе су од ове школске године укључени у пројекат „Читалићи“ а који је у организацији Републичког педагошког завода Бања Лука. Пројакат представља програм развијања и његовања вјештина, читање и разумијевање прочитаног и писано изражавање.

Читалићи наше школе су представили свој вишемјесечни рад на приредби која је одржана у нашој школи у петак 19. маја 2017.године. У тридесетоминутном програму гостима : родитељима, ученицима, наставницима и главном координатору пројекта Силви Добраш смо представили незаборављене великане нашег краја:Младена Стојановића, Васу Пелагића, Владу Милошевића, Бранка Ћопића и Петра Кочића. Публика је уживала у класичној музици која је изведена на хармоници као и ојкачама из нашег краја. Читалићи наше школе представиће се у четвртак 1. јуна 2017. године у Дјечијем позоришту заједно са десет школа из Републике Српске које  су укључене у пројекат.