Такмичење из њемачког језика у Глоси

Глоса центар за њемачки језик је у суботу 2.6.2018. године организовао такмичење из њемачког језика за ученике основних и средњих школа. На такмичењу су учествовали и ученици наше школе у пратњи професорице њемачког језика Биљане Вукота Јањетовић. Такмичење је одржано на нивоима А2, Б1 и Б2, при чему су тестиране продуктивне вјештине комуникације, говора и писање.

Ученице наше школе Теодора Ђукић (VIII5), Дуња Галић (VIII1) и Ана Бубњевић (VIII2) су оствариле одличне резултате. Теодора Ђукић је освојила друго мјесто на нивоу Б1, Дуња Галић је освојила друго мјесто на нивоу А2, а Ана Бубњевић треће мјесто, такође на нивоу А2. Додјела медаља, награда и диплома је одржана 9.6.2018. године током Глоса Феста. Освојено друго мјесто подразумијева попуст од 50% на курс њемачког језика или 15% попуста на љетну школу у Бечу или Грацу, а освојено треће мјесто 30% попуста на курс њемачког језика или 10% попуста на љетну школу у Бечу или Грацу.

Честитамо нашим такмичарима и желимо им пуно успјеха у даљем раду и учењу њемачког језика.