Европски дан језика 2018

Једна од првих манифестација почетком школске године је свакако обиљежавање Европског дана језика 26.септембра. Ове године ученици и наставници су на другачији начин обиљежили ову манифестацију. Наставници страног  језика су организовали квиз знања на енглеском и њемачком језику за ученике осмог разреда у којем су најбоље знање показали ученици VIII1 разреда из енглеског језика, а ученициVIIIразреда из њемачког језика. Ученици су активно учествовали у  разним радионицама у којима су имали задатак да на мајицама напишу поруке или ријеч на страном језику, а која означава или говори нешто о њиховом животу. До изражаја су дошле и ликовне способности ученика кроз украшавање холова  школе. На жутим балонима као симболима сунца, среће и пријатељства ученици су залијепили заставе европских држава и на тај начин симболично приказали разноврсност и богатство европских језика и културе. Учитељи и наставници српског језика су у библиотеци  организовали краћи културно-умјетнички програм гдје су представили љепоту матерњег и страног језика.