50 година постојања школе

Свечана академија поводом обиљежавања 50 година постојања наше школе одржана је у понедјељак 17. јуна 2019. године у Народном позоришту Републике Српске. Ученици су кроз програм који носи назив „Ово је прича о нама“ покушали да дочарају период кроз који је прошла наша  школа од 1969.године па до данас. Академији су присуствовали родитељи наших ученика, бивши ученици и радници школе, наставници и пријатељи наше школе. Овом приликом угостили смо предсједницу Републике Српске госпођу Жељку Цвијановић, министарку просвјете и културе Републике Српске госпођу Наталију Тривић, потпредсједника Народне скупштине Републике Српске господина Милана Петковића и градоначелника господина Игора Радојичића.

Осим Академије која је била круна обиљежавања пола вијека постојања наше школе, ученици и наставници су имали низ активности везаних за обиљежавање овог јубилеја. Новинараска секција је припремила и издала часопис „Вртешка“. Школа је расписала и интерни конкурс за најбољи ликовни и литерарни рад на тему 50 година постојања школе као и конкурс за најбоље уређену учионицу. Најбољи литерарни рад у категорији разредне наставе је „Моја школа“ ученице Соње Самарџић, а у категорији предметне наставе одабран је рад Ларе Мирчић „50 година постојања школе“. Разреди који су најљепше уредили своју учионицу су 15 и 23у разредној настави, а у предметној настави 61. У холу школе постављена је и изложба фотографија које приказују живот и рад у нашој школи у протеклих 50 година.