У посјети мобилном технопарку „Кванторијум“

Ученици, чланови роботичке секције су 13. јануара 2020. године у пратњи наставника техничког образовања задуженог за роботичку секцију Горана Марчете и учитељице Маје Галић, посјетили Бањалучку гимназију у којој је представљен мобилни технопарк „Кванторијум“. Технопарк је аутомобил-лабораторија опремљен високотехнолошком опремом, а долази из руске регије Нижњи Новгород.

Наши ученици су имали прилику да учествују у радионицама из природно-научних и инжењерско-техничких дисциплина. Упознали су виртуелни свијет реалности, учили основе индустријског дизајана и рада с роботима а што је за њих било једно велико и значајно искуство. Занимљиво је да је мобилни технопарк „Кванторијум“ прешао више од 3000 км да би ученицима у Србији и Републици Српској одржали напредне курсеве и научне тренинге из области високих технологија.