Европски дан језика

Савјет  Европе је 2001.године иницирао обиљежавање европског  дана језика. Договорено је да датум обиљежавања буде 26. септембар.Поводом Европског дана језика, 23. 09.2015.године   у нашој школи одржана је приредба. Ученици су својим изванредним  наступима кроз пјесму, рецитацију и игру  показали своје знање  страних језика. Разноликост језичке говорне заједнице ученици су нам дочарали на француском, енглеском, њемачком,руском, италијанском и српском језику.Организатори овог догађаја били су наставници Биљана Вукота Јањетовић, Наташа Мишкић и Горан Пушкар уз несебичну помоћ наставника Сање Деретић, Татјане Узелац, Аните Присташ и Ранка Павловића. Приредбу су својим доласком , учешћем у приредби и вриједним  наградама увеличали представници школа страних језика Glossa центар  који је ученицима уручио  четири ваучера за похађање курса њемачког језика  и  Cambridge центар који је  је ученицима даровао књиге.