Компанија “Sport Vision” обновила фискултурну салу наше школе

За квалитетну и функционалну наставу физичког васпитања неопходни су добри просторни услови као што је фискултурна сала. Наша школа има фискултурну салу која је стара нешто више од 50 година и која је била у лошем стању. Због бројних оштећења није била најсигурнија за наставу физичког васпитања. Захваљујући друштвено-одговорној компанији „Sport Vision“, почетком јануара ове године обновљена је фискултурна сала и  данас наши ученици у сигурним условима и на квалитетан начин реализују наставу физичког васпитања. У оквиру пројекта „Визија здраве будућности“, ова компанија је обновила фискултурну салу и за ученике створила боље и сигурније услове за активно и неометано бављење спортом током читаве године. Пројекат је имао подршку и препоруку Министарства просвјете и културе Републике Српске.  За обнову фискултурне сале компанијa „Sport Vision“ је издвојила 55.000 КМ. Постављен је нови паркет, нова лед расвјета, замијењена је унутрашања столарија, окречен комплетан простор, постављене су заштитне мреже на прозорима и нове конструкције за кошеве, уређене су свлачионице и опремљене потребним намјештајем.

Свечано отворење обновљене фискултурне сале одржано је у понедјељак 17. фебруара 2020. године, а наши ученици су у знак захвалности извели пригодан програм. Присутнима се обратила Наталија Тривић, министар просвјете и културе Републике Српске,  Младен Лакић, директор маркетинга компаније „Sport Vision“ и Мирослав Попржен, директор наше школе. Међу званицама био је и Срђан Амиџић, замјеник градоначелника Бањалуке као и Бранка Топић-Павковић, шеф кабинета и савјетница министра просвјете и културе. Овом приликом Компанија је наградила најбоље ђаке медаљама и на тај начин показала да цијени и подржава рад и напредак ученика.

Више о овом догађају можете прочитати и на овом линку.