Европски дан језика

Европски дан језика обиљежен је у нашој школи у посљедњој седмици септембра. У петак, 30. септембра 2022. године у школској библиотеци уприличен је пригодан програм овим поводом. Ученици V, VII, VIII и IX разреда су пјевали на српском и ромском језику, рецитовали су њемачку и енглеску поезију и плесали уз тактове шпанске музике. Програм је осмислила наставница српског језика Милица Убавић уз подршку наставника српског, енглеског и њемачког језика, наставнице музичке културе  и учитеља петог разреда.

Поводом Европског дана језика ученици петог разреда у пратњи учитељица Маје Галић и Даниеле Милинчић су посјетили Народну и универзитетску библиотеку Републике Српске и учествовали у радионицама које су организоване за ученике њиховог узраста.