Школа у природи

Ученици петог разреда су у периоду од 12. до 15. јуна 2023. године имали организовану школу у природи у Требињу. На пут ка Требињу пошло је 118 ученика у пратњи учитеља: Данијеле Милинчић, Свјетлане Шкрбић, Драгана Поповића, Александре Радојков, Маје Галић, Миљане Келеман и Горана Дедића. Боравећи у Требињу, ученици су имали прилику да се упознају са друштвеним и природним карактеристикама Херцеговине. Посјетили су манастир „Тврдош“, винарију у склопу манастира, Музеј Херцеговине, Херцеговачку Грачаницу, гроб Јована Дучића, мини зоолошки врт, Саборни храм у Требињу, Арсланагића мост и долапе на ријеци Требишњици. Посјетили су и споменик на Тјентишту гдје су имали и историјски час. У вечерњим часовима ученици су могли да покажу своју креативност, те плесне и глумачке таленте на забавама као што су: шоу „Ја имам таленат“, маскенбал, игре без граница и такмичење фризера „Шиз-фриз.“