Дјечија недјеља

У првој седмици октобра, од 2. 10. до 8.10. 2023. године,  обиљежена је Дјечија недјеља у нашој школи под слоганом: „Другарство чувајмо, љубљав његујмо.“ На часовима ВРОЗ-а одржане су радионице овим поводом. Путем ликовног и литерарног изражавања, ученици су показали шта знају и на који начин размишљају о овој теми. Циљ је био да се дјеци укаже на важност превенције и заштите дјеце од свих облика насиља и да се промовишу вриједности на којима треба  да почива свако друштво, а то су љубав, једнакост, равноправност, другарство, толеранција, подршка и друго.

Поводом Дјечије недјеље организована је хуманитарна акција за дјецу у Родитељској кући. Ученици су посјетили Родитељску кућу 06. 10. 2023. године и дјеци која повремено бораве у овој кући даровали сликовнице и друштвене игре.