Школа у природи

Крајем октобра 2023. године (од 23. до 27. 10. ) ученици петог разреда у пратњи учитељица: Маријане Михајловић, Весне Благојевић, Санеле Травар, Наде Рогић и Сање Тотић провели су пет предивних дана у школу у природи у Требињу. Сваки дан су након јутарње гимнастике одлазили у обилазак природних, културних и историјских знаменитости града Требиња. Обишли су стари дио града, Дучићев парк и Саборни храм Преображења Господњег, дивили се чувеним требињским платанима, погледу који се пружао испред Херцеговачке Грачанице гдје је сахрањен велики српски пјесник Јован Дучић. Шетали су уз ријеку Требишњицу, прелазили преко Арсланагића моста и упознавали се са остацима оријенталне културе овог града. Посјета манастиру Тврдош је оставила посебан утисак на све присутне. Ученици су се упознали са историјом манастира, обишли подруме вина и маслиновог уља.  Обиласком Музеја Херцеговине, ученици су имали прилику да се детаљније упознају са историјом Херцеговине као и природним карактеристикама овог краја. Боравак у Националном парку „Сутјеска“ свједочио је о тешким временима кроз који је наш народ пролазио у Другом свјетском рату. Много тога је научено у школи у природи али оно што је најважније јесте јачање другарских односа и емпатије међу вршњацима.