У посјети творници кекса

Група најбољих ученика петог разреда у пратњи учитељица Маје Галић и Данијеле Милинчић, посјетили су 23. октобра Творницу кекса „Мира“  из Приједора. Ученици су имали прилику да се поближе упознају и схвате значај привреде те уоче повезаност између различитих привредних дјелатности као што су прехрамбена индустрија, пољопривреда и саобраћај.

Доласком у Творницу најприје су испробали производе, а затим обишли цијели процес производње од самог почетка  па све до паковања готових производа. Своје импресије ученици су насликали, а  најбоље радове оставили за успомену домаћинима. Сви ученици су на крају посјете добили поклон-пакет производа Творнице кекса „Мира“. Посебан утисак на дјецу оставила су специјална одијела која су морали обући и без којих им не би био дозвољен улазак у просторије гдје се одвија производња.