Упис

Уписно подручје школе

Рјешење о уписном подручју ЈУ ОШ „Свети Сава“ Бања Лука

1. Уписно подручје Централне школе „Свети Сава“ Бања Лука од првог до деветог разреда обухвата:

-граничне улице уписног подручја: Душана и Владе Копање, Српских рудара, Влашићка, Велебитска, Деспота Константина Драгаша, Босе Живковић, Др. Косте Крсмановића, Вида Симурџића, Богдана Жерајића, Карађорђева, Јована Рашковића, Франца Шуберта-дио, Велибора Јањетовића Јање,Милоша Матића, Др. Божидара Аџије, Филипа Кљајића-Фиће и Равних Котара.

-Унутар граничних улица обухвата улице: Владимира Роловића, Алексе Шантића, Косовска, Проте Душана Суботића, Светог Николе, Ужичка, Подгрмечка, Добојска, Светозара Марковића, Душана Јокића, Опленачка, Српских соколова, Дрварска, Петровачка, Милорада Умјеновића, Божидара Миће Бабића, Јованке Гајић-Змијањке, Светозара Ћоровића, Дарка Јакмировића, Владике Варнаве Настића, Санска, Реље Кнежевића, Др. Косте Крсмановића и Чокорска поља.

1. Уписно подручје Подручног петоразредног одјељења Павловац обухвата:

– насеље Павловац и Горње Мотике, те Мјесне заједнице: Чокорска поља и Сарачица. Насеље Павловац Обухвата улице: Карађорђева, Крајишких бригада, Момчила Поповића, Кола српских сестара, Божурска, Невесињска, Завалска, Добрунска, Озренска, Требињска, Житомислићка, Липљанска, Крушедолска, Изворска, Ђуре Дамјановића.
Горње Мотике чине засеоци: Кременовићи, Ратковићи, Прпе и Јанковићи.
Мјесна заједница Чокорска поља, обухвата засеоке: Јовићи, Антићи, Гајловићи.

1. Ученици Подручног петоразредног одјељења на Павловцу школовање од шестог разреда настављају у Централној школи.

Јединице локалне самоуправе на захтјев родитеља у оправданим случајевима  може дати сагласност да дијете буде уписано у школу којој не припада по уписном подручју.