Провјера постигнућа ученика петог разреда

Републички педагошки завод Републике Српске ће 29.маја 2018. године извршити провјеру постигнућа ученика 5. разреда наше школе, задацима објективног типа из математике. Ученици су обавезни доћи у школу најкасније до 10,30 часова. Сви ученици рјешавају задатке истог садржаја и раде на задацима 60 минута. Провјера започиње у 11,00 часова. На клупи, ученици осим прибора за рад (графитна оловка, гумица за брисање, прибор за геометрију и хемијска оловка са плавом тинтом) могу имати само флашицу воде или сока. Ученици задатке раде хемијском оловком осим задатака из геометрије. На дан провјере постигнућа ученика из математике, ученици петог разреда неће имати наставу.

Збирку задатака из математике можете на свој рачунар сачувати са сљедећег линка: