Такмичења

Општинско такмичење из математике

Свако такмичење је занимљиво и привлачно надареним ученицима, те за њих представља изазов  да одмјере своје знање са ученицима ван њиховог одјељења и школе. На  такмичењу се створи реалнија слика о знању и способностима ученика. Циљ такмичења је да се препознају таленти и да се правилно усмјеравају и његује њихова надареност и склоност ка науци.

Да „математика није баук“ показало је 85 најбољих математичара из бањалучких основних школа у суботу 24. фебруара. У нашој школи је тога дана одржано Општинско такмичење из математике за ученике седмог, осмог и деветог разреда.

Такмичење је отворио директор школе Мирослав Попржен и просвјетни савјетник Милисав Кнежевић. Важно је рећи да су такмичари показали изванредно знање из математике