Обавијест о експерименталном провођењу мале матуре на крају основног васпитања и образовања

Законом о основном васпитању и образовању члан 182. прописано је експериментално провођење мале матуре по завршетку 9. разреда основне школе, а коју проводи Републички педагошки завод Републике Српске. Сви ученици који су основну школу завршили према редовном наставном плану и програму приступиће малој матури. Мала матура биће реализована 5. и 6. јуна 2019. године. Мала матура подразумијева писмену провјеру ученичких постигнућа. Ученици рјешавају задатке према програму мале матуре.  Први дан ученици рјешавају задатке из српског језика, а други дан из математике. Рјешавање задатака почиње у 10,00 часова и траје до 12,00 часова. Сви ученици рјешавају задатке  истог садржаја под истим условима.

Оба дана ученици деветог разреда су обавезни да дођу у школу најкасније до 09,15 часова на кратак састанак са одјељенским старјешином. Сви ученици требају бити на својим мјестима у просторији у којој рјешавају задатке до 09,30 часова. По уласку у просторију у којој ће се радити задаци, ученици сједају у клупе по слободном избору. Ученици су обавезни са собом да понесу прибор за рад (за српски језик-хемијску оловку са плавом тинтом, графитну оловку и гумицу за брисање; за математику-графитна и хемијска оловка са плавом тинтом, гумица за брисање, лењир, троугао и шестар). Осим прибора за рад ученику је дозвољено да понесе воду или освјежавајући напитак. Остале ствари (јакна, торба, мобилни телефон и друго) ученици остављају код одјељенског старјешине.

Свим ученицима желимо много успјеха у рјешавању задатака!

Са доле постављених линкова можете да сачувате сљедећа упутства: