На Републичком такмичењу из Православне вјеронауке

Након освојеног трећег мјеста на Епархијском (Регионалном) такмичењу из Православне вјеронауке, наша ученица Јована Гатарић VI6 се пласирала и на завршно Регионално такмичење. Епархијско такмичење је одржано 30. марта 2019. године у ЈУ ОШ „Мајка Кнежопољка“ у Кнежици. Тема овогодишњег такмичења из Православне вјеронауке била је „Свети Сава и самосталност Српске Цркве“. Регионално такмичење је одржано 11. маја 2019.године у Теслићу, а домаћин такмичења је била ЈУ ОШ „Петар Петровић Његош“. Од укупно 14 ученика шестог разреда који су се такмичили, наша Јована је освојила запажено треће мјесто. За ове успјехе заслужан је и наставник Православне вјеронауке Владимир Лончар који је припремао Јовану за сва три нивоа такмичења.