Екскурзија

Ове школске године екскурзија за ученике осмог разреда организована је на подручју Сјеверне Србије. Ученици су у пратњи директора школе Мирослава Попржена и одјељењских старјешина: Жаклине Дугоњић, Слободана Требовца, Владимира Лончара, Срђана Пепиновића, Иване Павловић и Анита Присташ посјетили Београд, Нови Сад, Сремске Карловце, Суботицу, Палић и Фрушку гору у периоду од од 22. до 25. маја 2023. године. На путу према Београду, обишли су Етно село Станишић. У Београду су посјетили храм Светог Саве гдје су се упознали са његовим историјским и духовним значајем за наш народ. Обишли су и стадионе ФК Црвена Звезда и ФК Партизан. У Новом Саду су имали прилику да упознају знаменитости града: Петроварадинску тврђаву, Српско народно позориште, Матицу српску и Змај Јовину улицу. Посјетили су и Сремске Карловце, Патријаршијски двор, Саборну цркву Светог оца Николаја и Гимназију. Посебан утисак оставила је посјета Палићу и Суботици. Посјетили су најстарију ергелу у Србији Зобнатицу, шетали обалом Палићког језера, обишли зоолошки врт на Палићу као и знаменитости Суботице.