Школска слава – Свети Сава

Поводом Дана школе и школске славе Светог Саве, у суботу 27. јануара 2024. године одржана је свечана академија коју су припремили ученици и наставници наше школе. Ученици су у духу светосавља пјевали, глумили и рецитовали након чега је обављен чин резања славског колача. Светосавску бесједу одржао је директор школе Мирослав Попржен у којој је нагласио важност чувања наслеђа које нам је Свети Сава оставио. Присутнима се обратила и министар просвјете и културе Жељка Стојичић (кликните на линк).

Осим министра Жељке Стојичић на прослави школске славе и Дана школе присуствовали су: помоћник министара просвјете и културе Наташа Цвијановић, посланици Народне скупштине Републике Српске, одборници Градске скупштине, директори Јавних установа, институција и предузећа као и свештеници.   Свечана академија поводом Дана школе приказана је за ученике и родитеље у петак 26. јануара 2024. године у централној школи као и подручној школи на Павловцу.